Branding & Corporate Identity

Lekki Tornister

Kompleksowe przygotowanie identyfikacji wizualnej dla jednej z największych fundacji w Polsce, Fundacji Rosa. Lekki Tornister to jeden z kluczowych programów prowadzonych przez Fundację Rosa mający zwrócić uwagę na problem przepełnionych i zbyt ciężkich plecaków noszonych przez dzieci w klasach I-III szkoły podstawowej.

Logo

Projekt logo został opracowany w oparciu o brief przesłany przez Fundację Rosę. W szkołach nadal bardzo mało mówi się o problemie przeciążonych tornistrów. Mimo że są organizowane akcje sprawdzania zawartości i wagi plecaków, Lekki Tornister jest unikalny pod względem prowadzenia prelekcji na temat wad postawy i ich profilaktyki. Fundacja Rosa jako jedyna fundacja prowadzi zajęcia edukacyjne na ten temat.

Założenia

Brief opisywał logo jako lekki, schematyczny i prosty a jednocześnie nowoczesny znak przyjazny dzieciom jak i również rodzicom, który w łatwy sposób da się kolportować zarówno w publikacjach elektronicznych jak i również w standardowym druku.

Przewodnik dla nauczycieli

Przewodnik dydaktyczny z poradami ułatwiającymi realizację zajęć oraz dostarczającymi podstawę merytoryczną na temat profilaktyki wad postawy. Znajdują się w nim  m.in. informacje nt. prawidłowej i niewłaściwej postawy ciała, odpowiedniego dobrania, spakowania i użytkowania tornistra, przykłady ćwiczeń fizycznych oraz proponowany scenariusz zajęć.

O projekcie

Status
Wdrożony

Autor projektu
Mikołaj Ławnicki

Płyta CD

Projekt opakowania i książeczki do płyty ze słuchowiskiem „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka”.

Lekki Tornister i Zielona Kropeczka to 20-minutowe słuchowisko o charakterze
edukacyjnym, w przystępny sposób pomagające zrozumieć dzieciom problem przeciążonych tornistrów. Akcja opowieści w dużej mierze toczy się w plecaku Mikołajka. O swoim ciężkim losie w humorystyczny sposób opowiadają mieszkańcy dna tornistra: Kanapeczka, Pan Podręcznik, Ogryzek, Trampki i Tablet.

Ich życie zaburza pojawienie się małej Zielonej Kropeczki. Kim jest?

O projekcie

Status
Wdrożone

Autor projektu
Mikołaj Ławnicki

Karty edukacyjne

 

Karty edukacyjne z zadaniami opracowanymi na podstawie badań robionych przez Fundację Rosa. Karty w wersjach dla dzieci z klas 2-3 oraz klasy 1 szkoły podstawowej. Karty mają pomóc nauczycielowi w omawianiu zasad profilaktyki kręgosłupa u najmłodszych uczniów.

O projekcie

Status
Wdrożone

Autor projektu
Mikołaj Ławnicki

Brand hero #1

Mikołajek – sześciolatek pełen energii [zbieżność imion przypadkowa ;)]
W tym roku rozpoczął swoją szkolną przygodę. Otoczony nowościami – poznaje i uczy się panujących zasad. Wraz ze swoimi rówieśnikami, korzystając ze wskazówek Klary, dowie się, co robić, a czego się wystrzegać, żeby jego kręgosłup pozostał prosty i zdrowy.

O projekcie

Status
Wdrożone

Autor projektu
Mikołaj Ławnicki

Brand hero #2

Sówka – mądra główka – KLARA.
Znajdziesz ją w poradniku oraz materiałach przygotowanych dla dzieci i ich rodziców. Klara pomoże Ci zwrócić uwagę najmłodszych na najważniejsze informacje związane z prawidłowymi postawami ciała. Ma dla Ciebie kilka ciekawych propozycji do wykorzystania na lekcji. dziela też cennych wskazówek rodzicom. Jest „tornistrową” specjalistką – wie, jaki plecak wybrać i jak go spakować.

O projekcie

Status
Wdrożone

Autor projektu
Mikołaj Ławnicki

Masz pytania?

Odezwij się do mnie!

Dowiedz się więcej